דלג לתוכן
איך לפתח יצירתיות? המדריך המלא! | תחביבן

איך לפתח יצירתיות? המדריך המלא!

כמעט כל יום אנחנו נדרשים לפתור בעיות, להחליט החלטות ולחפש פתרונות למצבים מסוימים, ואחת הדרכים היעילות ביותר לכך היא להיות יצירתיים. נכון, יש אנשים יצירתיים ויש כאלה שחזקים יותר במיומנויות אחרות – אבל חשוב להבין כי כמו כל תכונה אחרת, גם כאן מדובר בתכונה שניתן לחזק ולשפר. אז איך לפתח יצירתיות ואיך משפרים את החשיבה היצירתית שלנו בכמה דרכים נהדרות, ואפילו גם מהנות? בואו נגלה

יצירתיות צבעונית

היצירתיות לא מחכה לרגע המושלם, היא מעצבת את הרגעים המושלמים

:איך לפתח יצירתיות

טיפ ראשון – תרגילי חשיבה

בסופו של דבר אנחנו יכולים לנסות לפתח את החשיבה היצירתית שלנו, ואפשר להתחיל לעשות זאת באמצעות אימון המוח. יש שלל דרכים שבאמצעותן תוכלו לעשות זאת, כמו פתירת חידות הדורשות מכם חשיבה מחוץ לקופסה ומתן פתרונות לבעיות, שדרך נהדרת לחדד את היכולת הזאת היא באמצעות פעילות כמו חדרי בריחה. כמובן שלא חייב ללכת לחדר בריחה כדי לעשות זאת, אלא לפתור חידות כאלה ואחרות שאפשר למצוא באינטרנט, וכן לפתור סודוקו, תשבצי היגיון, תשחצים, וכך הלאה. אימון נהדר נוסף למוח הוא המשחק שחמט. מצד אחד תצטרכו חשיבה אסטרטגית ויכולת קבלת החלטות, אבל בהחלט גם יצירתיות, וזאת כדי לאתגר את היריב ולנצח.

בועת חשיבה

טיפ שני – פעילות גופנית

לפעילות גופנית ולספורט יש אין-ספור השפעות חיוביות על המוח, הנפש והגוף שלנו. בכל גיל ובכל שלב, חשוב לעסוק בפעילות גופנית ברמה זו או אחרת, בהתאם ליכולות, כמובן. אבל... מה הקשר בין פעילות גופנית וליצירתיות? ובכן, מעניין לדעת כי אנשים העוסקים בפעילות גופנית מדי יום ובאופן סדיר, יכולים להיות יצירתיים יותר. זה מתחיל ברמה הבסיסית יותר – פשוט להתחיל ללכת, וככה הרעיונות היצירתיים יתחילו להגיע, וממשיך בביצוע פעילות גופנית סדירה, המסייעת להפרשת הורמונים שגורמים לנו בין השאר לפתור בעיות בצורה יצירתית יותר, ופשוט עוזרת לשחרר את המוח ולהיות גמישים יותר מבחינה מחשבתית ויצירתית.

רגליים רצות

טיפ שלישי – יצירה עם חומרים שונים

נעבור לדרך נוספת לפיתוח היצירתיות, והיא כמובן יצירה. כשמדברים על יצירה בחומרים שונים – אתם בהחלט יכולים להפליג עם הדמיון, ופשוט להיות יצירתיים! זה יכול להיות יצירה חופשית, הכוללת חומרים שאתם ממחזרים, ואפשר לכלול כאן כמעט כל דבר – החל במוצרי פלסטיק, דרך עץ ומתכות, ועד לעלים ואצטרובלים שנשארו מהעץ. אל תחששו להוסיף גם טקסטורות שונות ולאלמנטים מיוחדים שיהפכו את היצירה האישית שלכם ליפהפייה ומיוחדת. באמצעות יצירה שכזאת אתם למעשה חושבים מחוץ לקופסה, ואף מחזקים מיומנויות נוספות כמו שיפור של תיאום יד-עין ומוטוריקה עדינה.

חומרי יצירה

טיפ אחרון חביב – תחביבים

לסיום, נציג לכם טיפ נוסף לשיפור היצירתיות והוא אימוץ תחביב. אנחנו מתכוונים פה למעשה על ערכות אומנות ויצירה ייחודיות, המאפשרות לכם ליצור את היצירה האישית שלכם בעצמכם בראש שקט, משום שהן כוללות כבר את כל מה שאתם צריכים. כך למשל, יש פה פאזלים לצביעה, שאתם מרכיבים וגם צובעים, יצירה עם חרוזים כגון רקמת חרוזים, וכן גם ציור יהלומים ופסיפס לגו, הדורשים מכם להתרכז וליהנות מיצירה שתוכל לסייע לכם לפתח את היצירתיות – אבל גם תחביב חדש. עם הזמן אתם תשתפרו ותהפכו להיות מיומנים יותר, ובכך תוכלו לקנות יצירות מורכבות יותר שיאתגרו אתכם לא מעט.

רגליים רצות

?אז שנצא לדרך

אז אחרי שהכרתם כמה טיפים ודגשים שיכולים לחזק אצלם את היכולת היצירתית – אתם יכולים לצאת לדרך, ולבחור את הדרך שאתם מתחברים אליה ביותר. זכרו שאתם צריכים ליהנות מהדרך כדי להצליח להגיע למטרה שלכם ולהגמיש את יכולת היצירתיות שבכם, אשר חשובה לכולנו מאוד, גם בחיי היום-יום שלנו.

בהצלחה – ושלא נפסיק ליצור! 😊

לפוסט הקודם ממקור המילה בעברית ועד לאיך בוחרים אחד כזה: תחביב – כל מה שרצית לדעת עליו!
לפוסט הבא הרכבת פאזלים: יתרונות מפתיעים לילדים ומבוגרים

הגב

התגובות צריכות לעבור אישור לפני שיופיעו כאן

* שדה נדרש